Transport zmarłych z Belgii do Polski

Od kilkudziesięciu lat specjalizujemy się w pomaganiu rodzinom w sprowadzaniu zwłok bliskich im osób do kraju. Analiza aktualnych tendencji wskazuje, że jednym z najczęściej wybieranych przez Polaków kierunków emigracji, jest Belgia. To przekłada się na ilość powtarzających się przypadków w naszej działalności. Przewóz zwłok z Belgii do Polski musi zostać zrealizowany zgodnie z obowiązującymi przepisami. Poniżej znajdą Państwo informacje, które mogą okazać się przydatne w sytuacji sprowadzania ciała lub prochów osoby zmarłej z Belgii do Polski. Jednocześnie podkreślamy, że nasza firma dopełni w Państwa imieniu wszelkich formalności związanych z organizacją międzynarodowego transportu zwłok.

Przedstawiamy Państwu dokumenty, które są niezbędne podczas organizacji przewozu ciała lub prochów z Belgii do Polski:
– zezwolenie Starosty lub Prezydenta Miasta, któremu podlega cmentarz, na sprowadzenie ciała lub prochów z Belgii i pochowanie ich w Polsce,

– oświadczenie medyczne wykluczające jako przyczynę śmierci chorobę zakaźną,
– akt zgonu – zwykły lub na formularzu międzynarodowym,
– zezwolenie na pochowanie ciała – wydane przez władze belgijskie (permis d’inhumer),
– zaświadczenie miejscowych władz dotyczące tego, zwłoki zostały włożone do metalowej trumny,
– zaświadczenie władz miejscowych wyrażające zgodę na wywiezienie zwłok z Belgii (laisser-passer mortuaire).

Ile kosztuje transport zwłok z Belgii do Polski?

Wysokość kosztów sprowadzenia zwłok z Belgii do Polski zależy od okoliczności śmierci i miejsca docelowego transportu. W pierwszej kolejności prosimy Państwa o kontakt telefoniczny. Uzyskanie od Państwa niezbędnych informacji umożliwi nam dokonanie rzetelnej wyceny realizacji usługi przewozu ciała. Do każdego zlecenia podchodzimy indywidualnie, troszcząc się o to, aby nasza oferta spełniła Państwa oczekiwania. W przypadku Państwa ciężkiej sytuacji materialnej wspólnymi siłami postaramy się zorganizować pochówek tak, aby zoptymalizować koszty. Więcej informacji udzielimy telefonicznie. Sugerujemy zachować ostrożność wobec podejrzanie niskich cen za organizację międzynarodowego transportu zwłokoferowanych przez niektóre firmy pogrzebowe. Często nie obejmują one opłaty za trumnę, kosztów naliczonych przez zagraniczny dom pogrzebowy lub szpital czy opłat administracyjne, itp.

Jak działamy?

Każdy przypadek śmierci bliskiej osoby za granicą jest inny, w związku z tym wymaga indywidualnego podejścia. Podczas wstępnej rozmowy telefonicznej rozpoznamy Państwa sytuację, udzielimy fachowej porady oraz określimy koszty międzynarodowego transportu zwłok.

Dzięki wypełnionym przez Państwo formularzom - pozwolą nam podjąć działania w celu sprowadzenia osoby zmarłej do kraju. W większości zgłaszanych przez naszych Klientów przypadków to jedyne formalności, których rodziny osoby zmarłej muszą dopełnić.

Zależy nam na przejrzystych warunkach współpracy. Z każdym Klientem podpisujemy umowę, która jest dostosowana do specyfiki danego przypadku. Dzięki temu zyskują Państwo gwarancję, że koszt za realizację usługi międzynarodowego transportu zwłok nie ulegnie zmianie.

Wychodząc naprzeciw Państwa potrzebom i oczekiwaniom oferujemy możliwość wyboru trumny lub urny, w jakiej zostanie pochowana osoba zmarła. Katalog z wysokiej klasy trumnami znajdą Państwo tutaj

Oferujemy Państwu bezpłatne dostarczenie ubrania dla osoby zmarłej - za pośrednictwem naszego kuriera. Nie jest to konieczne, gdy członek rodziny przebywa za granicą, w miejscu, w którym nastąpił zgon oraz jest w stanie zorganizować odzież dla osoby zmarłej. Istnieje także możliwość zakupu ubrania w naszej firmie.

Po uzyskaniu wszystkich zezwoleń zarówno w Polsce, jak i za granicą, osobiście sprowadzamy ciało osoby zmarłej do wyznaczonego w Polsce miejsca. Usługę realizujemy z zachowaniem najwyższych, międzynarodowych standardów, a także z należnym szacunkiem.

Uroczystość pogrzebowa jest końcowym etapem procesu sprowadzenia ciała osoby zmarłej z zagranicy, dlatego jego datę ustala się w porozumieniu z firmą, która organizuje transport z danego kraju. Dzięki stałej współpracy z zaufanymi partnerami działającymi na terenie całej Polski jesteśmy w stanie zorganizować ceremonię pogrzebową w miejscu przeznaczenia, spełniającą Państwa oczekiwania.

DOŚWIADCZENIE

Od kilkudziesięciu lat świadczymy usługi międzynarodowego transportu zwłok. Posiadamy wieloletnie doświadczenie we współpracy z ambasadami, konsulatami, zakładami pogrzebowymi i innymi instytucjami.

POŁOŻENIE GEOGRAFICZNE

Nasza flota karawanów stacjonuje zarówno w Belgii – dzięki czemu sprawnie i szybko wykonujemy przewozy zwłok z krajów Europy Zachodniej – jak i w Brańsku, blisko granicy z
Białorusią, co przekłada się na konkurencyjną cenę transportu z krajów Europy Wschodniej.

OGÓLNOŚWIATOWY OBSZAR DZIAŁANIA

Jesteśmy w stanie sprowadzić ciało bądź prochy osoby zmarłej z każdego miejsca na świecie do dowolnego miasta w Polsce. Służymy profesjonalnym wsparciem na każdym etapie organizacji przewozu zwłok.

WYKWALIFIKOWANA KADRA PRACOWNICZA

Posiadamy niezbędne uprawnienia i zezwolenia, pozwalające nam realizować międzynarodowy transport zmarłych, a także specjalistyczną wiedzę oraz narzędzia. Zajmiemy się wszelkimi pozwoleniami po stronie polskiej i w kraju, z którego ma zostać sprowadzone ciało osoby zmarłej.

KOMPLEKSOWA I CAŁODOBOWA POMOC

Działamy globalnie i kompleksowo już od wielu lat. Pomogliśmy wielu rodzinom. Jesteśmy do Państwa dyspozycji 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu.

Nasze atuty

Dlaczego warto powierzyć transport zwłok z zagranicy do Polski właśnie nam? 
Firma MEMENTO MORI posiada duże doświadczenie w przewozie zmarłych z zagranicy! Mamy siedzibę w Belgii oraz Polsce dzięki czemu możemy sprawnie zredukować całkowite koszty transportu, oraz dysponujemy wykfalifikowanym personelem transportowym jak i pogrzebowym. 
Zapraszamy do kontaktu

Przewiń do góry