Transport zmarłych z Holandii do Polski

Od kilkudziesięciu lat pomagamy rodzinom w Polsce w sprowadzaniu ciał bliskich im osób z zagranicy do kraju, również z Holandii do Polski. Aktualne tendencje w zakresie emigracji wskazują, że Holandia jest jednym z najczęściej wybieranych kierunków migracji zarobkowej. Ten fakt znajduje odzwierciedlenie w powtarzających się przypadkach sprowadzania zwłok przez naszą firmę z Holandii do Polski. Poniżej znajdą Państwo informacje, które mogą okazać się przydatne podczas organizacji transportu ciała lub prochów osoby zmarłej z Holandii do naszego kraju. Równocześnie podkreślamy, że nasza firma dopełni w Państwa imieniu wszelkich formalności związanych z międzynarodowym transportem zwłok.

Przedstawiamy Państwu dokumenty, które są niezbędne podczas organizacji przewozu ciała lub prochów z Belgii do Polski:
– zezwolenie na przewóz zwłok z Holandii do Polski wydane przez Starostwo lub Urząd Miasta, któremu podlega cmentarz,
– zezwolenia Urzędu Gminy w Niderlandach, właściwego ze względu na miejsce zgonu, na transport ciała z terytorium Niderlandów do Polski (LAISSER-PASSER VOOR LIJKEN lub LIJKEN-PASS),
– zaświadczenie wydane przez urzędnika gminy niderlandzkiej, w obecności którego zwłoki zostały złożone do metalowego wkładu w zakładzie pogrzebowym lub prosektorium szpitala (GENEESKUNDIGE VERKLARING),
– karta zgonu lub zaświadczenie lekarza stwierdzającego datę, miejsce oraz przyczynę zgonu (MEDISCHE VERKLARING),
– akt zgonu wydany na druku międzynarodowym przez niderlandzki urząd stanu cywilnego (UITTREKSEL UIT DE OVERLIJDENSATE).

Ile kosztuje transport zwłok z Holandii do Polski?

Koszt sprowadzenia zwłok z Holandii do Polski różni się w zależności od okoliczności śmierci oraz regionu Holandii. W pierwszej kolejności prosimy Państwa o kontakt telefoniczny. Otrzymanie od Państwa podstawowych informacji na temat zaistniałej sytuacji umożliwi nam dokonanie rzetelnej wyceny realizacji usługi związanej z transportem zmarłego. W przypadku Państwa ciężkiej sytuacji materialnej wspólnymi siłami postaramy się zorganizować pochówek tak, aby zoptymalizować koszty. Prosimy zachować ostrożność w przypadku podejrzanie niskich cen za realizację usługi przewozu zwłok ciała osoby zmarłej z Holandii do Polski, oferowanych przez niektóre firmy z branży. Może bowiem okazać się, że nie uwzględniają one kosztów: trumny, opłat zagranicznych, takich jak przechowanie ciała, rejestracja dokumentów do transportu czy opłat administracyjnych.

Jak działamy?

Każdy przypadek śmierci bliskiej osoby za granicą jest inny, w związku z tym wymaga indywidualnego podejścia. Podczas wstępnej rozmowy telefonicznej rozpoznamy Państwa sytuację, udzielimy fachowej porady oraz określimy koszty międzynarodowego transportu zwłok.

Dzięki wypełnionym przez Państwo formularzom - pozwolą nam podjąć działania w celu sprowadzenia osoby zmarłej do kraju. W większości zgłaszanych przez naszych Klientów przypadków to jedyne formalności, których rodziny osoby zmarłej muszą dopełnić.

Zależy nam na przejrzystych warunkach współpracy. Z każdym Klientem podpisujemy umowę, która jest dostosowana do specyfiki danego przypadku. Dzięki temu zyskują Państwo gwarancję, że koszt za realizację usługi międzynarodowego transportu zwłok nie ulegnie zmianie.

Wychodząc naprzeciw Państwa potrzebom i oczekiwaniom oferujemy możliwość wyboru trumny lub urny, w jakiej zostanie pochowana osoba zmarła. Katalog z wysokiej klasy trumnami znajdą Państwo tutaj

Oferujemy Państwu bezpłatne dostarczenie ubrania dla osoby zmarłej - za pośrednictwem naszego kuriera. Nie jest to konieczne, gdy członek rodziny przebywa za granicą, w miejscu, w którym nastąpił zgon oraz jest w stanie zorganizować odzież dla osoby zmarłej. Istnieje także możliwość zakupu ubrania w naszej firmie.

Po uzyskaniu wszystkich zezwoleń zarówno w Polsce, jak i za granicą, osobiście sprowadzamy ciało osoby zmarłej do wyznaczonego w Polsce miejsca. Usługę realizujemy z zachowaniem najwyższych, międzynarodowych standardów, a także z należnym szacunkiem.

Uroczystość pogrzebowa jest końcowym etapem procesu sprowadzenia ciała osoby zmarłej z zagranicy, dlatego jego datę ustala się w porozumieniu z firmą, która organizuje transport z danego kraju. Dzięki stałej współpracy z zaufanymi partnerami działającymi na terenie całej Polski jesteśmy w stanie zorganizować ceremonię pogrzebową w miejscu przeznaczenia, spełniającą Państwa oczekiwania.

DOŚWIADCZENIE

Od kilkudziesięciu lat świadczymy usługi międzynarodowego transportu zwłok. Posiadamy wieloletnie doświadczenie we współpracy z ambasadami, konsulatami, zakładami pogrzebowymi i innymi instytucjami.

POŁOŻENIE GEOGRAFICZNE

Nasza flota karawanów stacjonuje zarówno w Belgii – dzięki czemu sprawnie i szybko wykonujemy przewozy zwłok z krajów Europy Zachodniej – jak i w Brańsku, blisko granicy z
Białorusią, co przekłada się na konkurencyjną cenę transportu z krajów Europy Wschodniej.

OGÓLNOŚWIATOWY OBSZAR DZIAŁANIA

Jesteśmy w stanie sprowadzić ciało bądź prochy osoby zmarłej z każdego miejsca na świecie do dowolnego miasta w Polsce. Służymy profesjonalnym wsparciem na każdym etapie organizacji przewozu zwłok.

WYKWALIFIKOWANA KADRA PRACOWNICZA

Posiadamy niezbędne uprawnienia i zezwolenia, pozwalające nam realizować międzynarodowy transport zmarłych, a także specjalistyczną wiedzę oraz narzędzia. Zajmiemy się wszelkimi pozwoleniami po stronie polskiej i w kraju, z którego ma zostać sprowadzone ciało osoby zmarłej.

KOMPLEKSOWA I CAŁODOBOWA POMOC

Działamy globalnie i kompleksowo już od wielu lat. Pomogliśmy wielu rodzinom. Jesteśmy do Państwa dyspozycji 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu.

Nasze atuty

Dlaczego warto powierzyć transport zwłok z zagranicy do Polski właśnie nam? 
Firma MEMENTO MORI posiada duże doświadczenie w przewozie zmarłych z zagranicy! Mamy siedzibę w Belgii oraz Polsce dzięki czemu możemy sprawnie zredukować całkowite koszty transportu, oraz dysponujemy wykfalifikowanym personelem transportowym jak i pogrzebowym. 
Zapraszamy do kontaktu

Przewiń do góry