miedzynarodowy transport zmarych z niemiec do polski

Transport zmarłych z Niemiec do Polski

Rodzinny Zakład Pogrzebowy Memento Mori już od ponad 80 lat pomaga rodzinom w sprowadzeniu ciał ich bliskich z zagranicy do Polski. Nie sposób ukryć, że w obecnych czasach Niemcy są państwem, do którego wyjeżdża największa ilość Polaków w celach zarobkowych. Przekłada się to również na to, iż dostrzegamy dużą ilość zleceń dotyczących sprowadzenia ciała zmarłego z Niemiec do Polski. Sprowadzenie zwłok z Niemiec do Polski wiąże się z wieloma formalnościami, których należy dopełnić jeszcze przed transportem zmarłego do kraju. Przypominamy, że po podjęciu decyzji o skorzystaniu z naszych usług, to my zajmujemy się załatwieniem wszystkich dokumentów niezbędnych do przewiezienia ciała osoby zmarłej. Posiadanie pełnej dokumentacji pozwoli Państwu uniknąć problemów z organizacją ceremonii pogrzebowej w Polsce.

Oto oficjalne dokumenty wymagane do sprowadzenia zwłok/prochów z Niemiec do Polski:
 zezwolenie Starosty lub Prezydenta Miasta, właściwego dla miejsca pochówku, umożliwiające przewóz zwłok z Niemiec do Polski i pochowanie na miejscowym cmentarzu,
– akt zgonu (STERBEURKUNDE, AUSZUG AUS DEM STERBEEINTRAG) lub zaświadczenie właściwego urzędu stanu cywilnego poświadczające, iż wystawienie takiego aktu nie było możliwe (BESCHEINIGUNG ÜBER ZURÜCKSTELLUNG EINER STERBEURKUNDE),
– zezwolenie na sprowadzenie zwłok z Niemiec (Leichenpass); w przypadku kremacji zamiast zezwolenia na przewiezienie zwłok należy okazać akt kremacji (Einäscherungsbescheinigung),
– świadectwo lekarskie o przyczynie zgonu (ärztliche Bescheinigung über die Todesursache / Todesbescheinigung) zawierające informacje, że osoba nie zmarła na chorobę zakaźną.

Ile kosztuje transport zwłok z Niemiec do Polski?

Koszt transportu zwłok z Niemiec do Polski różni się w zależności od okoliczności śmierci i lokalizacji docelowej w Polsce. Jeśli zdecydują się Państwo skorzystać z naszych usług, prosimy w pierwszej kolejności o kontakt telefoniczny. Dzięki przeprowadzonej rozmowie i ustaleniu szczegółów będziemy mogli określić kwotę za sprowadzenie ciała z Niemiec do Polski. Do każdego zlecenia podchodzimy indywidualnie i dbamy o to, aby nasza oferta spełniła Państwa oczekiwania. Jednocześnie sugerujemy zachować ostrożność wobec podejrzanie niskich ofert cenowych proponowanych przez niektóre firmy z branży. Często nie uwzględniają one takich opłat jak: trumna, koszty naliczone przez zagraniczną firmę pogrzebową, rejestracja dokumentów za granicą, itp.

Jak działamy?

Każdy przypadek śmierci bliskiej osoby za granicą jest inny, w związku z tym wymaga indywidualnego podejścia. Podczas wstępnej rozmowy telefonicznej rozpoznamy Państwa sytuację, udzielimy fachowej porady oraz określimy koszty międzynarodowego transportu zwłok.

Dzięki wypełnionym przez Państwo formularzom - pozwolą nam podjąć działania w celu sprowadzenia osoby zmarłej do kraju. W większości zgłaszanych przez naszych Klientów przypadków to jedyne formalności, których rodziny osoby zmarłej muszą dopełnić.

Zależy nam na przejrzystych warunkach współpracy. Z każdym Klientem podpisujemy umowę, która jest dostosowana do specyfiki danego przypadku. Dzięki temu zyskują Państwo gwarancję, że koszt za realizację usługi międzynarodowego transportu zwłok nie ulegnie zmianie.

Wychodząc naprzeciw Państwa potrzebom i oczekiwaniom oferujemy możliwość wyboru trumny lub urny, w jakiej zostanie pochowana osoba zmarła. Katalog z wysokiej klasy trumnami znajdą Państwo tutaj

Oferujemy Państwu bezpłatne dostarczenie ubrania dla osoby zmarłej - za pośrednictwem naszego kuriera. Nie jest to konieczne, gdy członek rodziny przebywa za granicą, w miejscu, w którym nastąpił zgon oraz jest w stanie zorganizować odzież dla osoby zmarłej. Istnieje także możliwość zakupu ubrania w naszej firmie.

Po uzyskaniu wszystkich zezwoleń zarówno w Polsce, jak i za granicą, osobiście sprowadzamy ciało osoby zmarłej do wyznaczonego w Polsce miejsca. Usługę realizujemy z zachowaniem najwyższych, międzynarodowych standardów, a także z należnym szacunkiem.

Uroczystość pogrzebowa jest końcowym etapem procesu sprowadzenia ciała osoby zmarłej z zagranicy, dlatego jego datę ustala się w porozumieniu z firmą, która organizuje transport z danego kraju. Dzięki stałej współpracy z zaufanymi partnerami działającymi na terenie całej Polski jesteśmy w stanie zorganizować ceremonię pogrzebową w miejscu przeznaczenia, spełniającą Państwa oczekiwania.

DOŚWIADCZENIE

Od kilkudziesięciu lat świadczymy usługi międzynarodowego transportu zwłok. Posiadamy wieloletnie doświadczenie we współpracy z ambasadami, konsulatami, zakładami pogrzebowymi i innymi instytucjami.

POŁOŻENIE GEOGRAFICZNE

Nasza flota karawanów stacjonuje zarówno w Belgii – dzięki czemu sprawnie i szybko wykonujemy przewozy zwłok z krajów Europy Zachodniej – jak i w Brańsku, blisko granicy z
Białorusią, co przekłada się na konkurencyjną cenę transportu z krajów Europy Wschodniej.

OGÓLNOŚWIATOWY OBSZAR DZIAŁANIA

Jesteśmy w stanie sprowadzić ciało bądź prochy osoby zmarłej z każdego miejsca na świecie do dowolnego miasta w Polsce. Służymy profesjonalnym wsparciem na każdym etapie organizacji przewozu zwłok.

WYKWALIFIKOWANA KADRA PRACOWNICZA

Posiadamy niezbędne uprawnienia i zezwolenia, pozwalające nam realizować międzynarodowy transport zmarłych, a także specjalistyczną wiedzę oraz narzędzia. Zajmiemy się wszelkimi pozwoleniami po stronie polskiej i w kraju, z którego ma zostać sprowadzone ciało osoby zmarłej.

KOMPLEKSOWA I CAŁODOBOWA POMOC

Działamy globalnie i kompleksowo już od wielu lat. Pomogliśmy wielu rodzinom. Jesteśmy do Państwa dyspozycji 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu.

Nasze atuty

Dlaczego warto powierzyć transport zwłok z zagranicy do Polski właśnie nam? 
Firma MEMENTO MORI posiada duże doświadczenie w przewozie zmarłych z zagranicy! Mamy siedzibę w Belgii oraz Polsce dzięki czemu możemy sprawnie zredukować całkowite koszty transportu, oraz dysponujemy wykfalifikowanym personelem transportowym jak i pogrzebowym. 
Zapraszamy do kontaktu

Przewiń do góry